Dzieci, w zdecydowanej większości, kochają wygodę podczas zabawy. Wybierając im ubrania, większość rodziców kieruje się głównie tym aspektem. Odzież dziecięca powinna być wytrzymała, elastyczna i nie krępować ruchów. Jednakże zdarzają się wyjątkowe okazje, w których rodzice życzyliby sobie, żeby ich dziecko wyglądało stosownie do okazji i uroczyście. Dobrym rozwiązaniem na odświętną stylizację dla chłopca jest połączenie stylu eleganckiego z pół formalnym. Wygodne i elastyczne spodnie typu chinos, a nawet klasyczne jeansy będą wspaniale współgrać z typowo eleganckim elementem stroju jakim jest marynarka dla chłopca. Taka stylizacja jest nie tylko modna, ale stanowi również pewien rodzaj kompromisu między zapewnieniem dziecku wygody podczas zabawy i zachowanie elegancji stosownej do okazji. Rodzice, którzy nie chcą inwestować w kompletny garnitur chłopięcy mogą poszukać odpowiedniej marynarki chłopięcej, współgrającej z resztą stroju – koszulą, wygodnymi spodniami lub gładką koszulką.

Marynarka dla chłopca – na co zwracać uwagę?

Obecnie, oferty sklepów z odzieżą dziecięcą zachwycają szerokością oferty. Marynarki chłopięce ze sklepu semina.pl to piękne, żywe i pełne życia modele, wykonane z najlepszej jakości tkanin, z wielką dbałością o szczegóły oraz najlepszym i starannym wykończeniem marynarek. Modele marynarek chłopięcych zostały sprytnie zaprojektowane, dzięki czemu można łatwo znaleźć idealną marynarkę na każdą okazję - rodzinne wyjście, przyjęcie urodzinowe lub zdjęcia świąteczne. Marynarki chłopięce z modnymi łatami świetnie współgrają i nawiązują do pół formalnej stylizacji dziecka. Dopasowana ze smakiem koordynacja kolorystyki całej kolekcji, w której znajdują się marynarki chłopięce, pozwala na idealne dopasowanie stylistyczne rodzeństwa, więc cała rodzina może z łatwością ubierać się podobnie. Wybierając marynarkę warto postawić na klasyczny krój z wyciętymi kołnierzykami i kieszeniami z przodu. Dobrze aby mankiety ozdobione były trzema guzikami  -  taka marynarka chłopięca jest mini repliką męskiej.

Jak stworzyć pół formalny strój dla chłopca?

Pół formalne stylizacje bardziej wpisują się w charakter dziecka. Można z nich korzystać podczas praktycznie wszystkich uroczystości – za wyjątkiem tych wysokiej rangi i typowo wieczorowych. Dopasowana marynarka chłopięca  np. w wyjątkowo modną ostatnio pepitkę z klasycznymi spodniami np. w kolorze bordowym, czystą i wyprasowaną koszulą chłopięcą to świetny i elegancki pomysł na każdą okazję. Do tego stroju pasują świetnie buty w stylu marynarskim – rodzaj sportowych mokasynów. Na oficjalne wyjścia tak naprawdę nie trzeba ubierać dziecka w kompletny garnitur chłopięcy. Modna marynarka jest nieodłącznym elementem, który czyni ze zwykłej koszuli i spodni – odświętne ubranie.

Marynarka na co dzień

Dla starszych chłopców, sportowa  marynarka może stać się elementem codziennego stroju. Dla młodego, ceniącego elegancję chłopca, marynarka w modnym kolorze głębokiej czerwieni, ze stylizowanymi łatami na zgięciach łokci i wykończeniu kieszeni lamówką w tym samym kolorze – może z sukcesem zastąpić lekką kurtkę. Warto trochę odczarować marynarkę chłopięcą i przestać kojarzyć ją wyłącznie z elementem garderoby na wyjątkowe okazje, ponieważ nie tylko świetnie wygląda, ale i dobrze się sprawdza na co dzień. Dobrze jest wybrać solidny, dobrej jakości produkt, odporny na uszkodzenia i wytrzymały, który sprosta energicznemu stylowi życia młodego człowieka. Wybierając marynarkę dla chłopca trzeba dokładnie trzymać się rozmiaru. Zbyt duża, lub za mała marynarka będzie wyglądała po prostu źle. Jeśli chodzi o dobranie marynarki do sylwetki, to należy przestrzegać tych samych reguł jak przy doborze marynarki męskiej. Idealne dopasowanie i odpowiedniej długości rękawy dają gwarancję schludnego i eleganckiego wyglądu. Warto postawić na jakość - czasami lepszym rozwiązaniem jest kupno marynarki z lepszych materiałów, starannym wykończeniem i dbałością o detale - będzie lepiej wyglądała i dłużej posłuży dziecku.