Garnitur dla chłopca sprawi, że ten będzie wyglądał elegancko i szykownie. Wystarczy jednak popełnić jeden, nieznaczny z pozoru błąd, by garnitur dla chłopca okazał się klapą. 

Długość spodni u chłopców i mężczyzn, zmienia się w ostatnich latach diametralnie. Coraz częściej zauważamy na ulicy chłopców w spodniach z nogawkami do kostek lub po zawinięciu obszyć nogawek, niekiedy nawet nad kostkę. Jak w przypadku spodni codziennych, noszonych do szkoły, na zakupy czy spotkania z przyjaciółmi, ta długość może być uważana za modną i odpowiednią. Jeśli mówimy o stroju wizytowym takim jak garnitur dla chłopca - zbyt krótkie spodnie, będą niestety postrzegane jako modowe faux pas. Prawidłowa długość spodni, postrzegana jako wzorzec osobistego stylu i gwarant prestiżu, elegancji i szyku. 

Jak więc wybrać właściwą długość spodni? 

Jednym z mitów dotyczących doboru odpowiedniej długości spodni, jest reguła, iż nogawka powinna kończyć się na obcasie buta, a w przypadku mierzenia spodni bez obuwia – do podłogi. To oczywiście nie ma nic wspólnego z prawdą. Ale to nie wszystko... Kolejnym absurdem jest to, że w odpowiednio dobranych spodniach, z przodu – powinna tworzyć się specjalna fałdka na materiale. Również to nie ma wiele wspólnego z prawdą. 

Odpowiednia długość nogawek spodni, zależy od ich szerokości 

W przypadku węższych nogawek, spodnie powinny być odrobinę krótsze po to, by nie tworzyć nieestetycznego skupiska materiału przy kostkach, sugerując zły rozmiar spodni.  
Jeśli z kolei chodzi o szeroki typ nogawek, tutaj sprawa ma się odwrotnie. Bowiem im szersze nogawki mają spodnie, tym powinny być dłuższe, by nie stwarzać wrażenia zbyt małego rozmiaru dobranych spodni. 

Jeśli kupujesz garnitur dla chłopca, uważaj. Dobrze dobrane spodnie powinny tworzyć prostą linię. Należy wystrzegać się wszelkich załamań przy cholewie buta, a dopuszcza się jedynie te nieznaczne. 

Zwróć szczególną uwagę na dopasowanie spodni do reszty ubioru 

Garnitur dla chłopca to wizytówka każdego, małego dżentelmena. Miej na uwadze fakt, że nie warto bezmyślnie postępować według ściśle ustalonych reguł. Wybierając garnitur dla chłopca, a w szczególności dopasowując odpowiednią długość spodni, warto zaufać wrażeniom estetycznym i dobremu smakowi. Nie myśl o sztywnych zasadach. Po prostu postaw swojego małego mężczyznę przed lustrem i spójrz, w jaki sposób układają się nogawki spodni. Spodnie najlepiej mierzyć wraz z butami, do jakich będą dobierane. Wszystko po to, by jak najlepiej ocenić stopień dopasowania spodni.